Problem med Windows 7 ultimate, nedgradera till Vista/xp
Moderator: Imposter10
Problem med Windows 7 ultimate, nedgradera till Vista/xp
Jag har ett problem med att formatera datorn från windows 7 ultimate x86 till Windows vista! Innan kunde jag formatera datorn många gånger men när jag köpte windows 7 fungerade inte det mer! jag vill kunna formatera den till windows vista! ... Nån som kan hjälpa? eller nå på ett svar!. gör gärna det.
Skulle inte rekommendera att nedgradera, Windows 7 är ett bra operativsystem och förr eller senare måste du gå upp igen.
Denna guide kanske kan hjälpa dig?
http://www.fixadindator.se/f24/formater ... oder-2398/
Denna guide kanske kan hjälpa dig?
http://www.fixadindator.se/f24/formater ... oder-2398/
-
- Inlägg: 1249
- Blev medlem: 2009-okt-29, 23:11
- Kontakt:
Jag har träffat folk som har samma problem och vill hellre ha Windows Vista eller XP istället för Win7 men vissa (de flesta) nya datorer stödjer inte längre dessa äldre operativsystem, dvs. det är möjligen just därför du inte kan formatera och installera Vista eftersom datorns hårdvara inte är kompatibel med Vista.