Vår dator kraschade för 3 veckor sen, den sa "plupp" och allt blev svart, efter en liten stund började fläkten att låta fruktansvärt.
vi lämnade in den och fick tillbaka den, de sa att den var dammig o något annat som inte lät så viktigt. Vi hade då XP, jag upptäcker att där är inget ljud alls.
jag kollar sladdarna och allt sitter som det ska, jag kollar enheten för ljudet och avinstallerar drivrutinen och startar om, men den hittar den igen, jag tog hem en ny drivrutin Realtek High Definition Audio, fortfarande inget ljud.
Enligt enhetshanteraren finns där ljud o allt fungerar bra.
Jag installerar Windows Vista ingen uppgradering utan en ren installation i hopp om att få tillbaka ljudet, men jag har fortfarande inte fått något, och de på supporten fujitsu siemens säger att de kollade allt innan de skickade tillbaka datorn o då funkade allt.
jag förstår inte alls vad som händer här. Kan någon snälla hjälpa mig?
Datorn är en: Fujitsu Siemens Scaelop
Processor:AMD Athlon 64X2 Dual Core Processor 3800+ 2.00 GHz
Minne: 1.00 GB
Systemtyp: 64-bitars operativsystem
Inget ljud någonstans, HJÄLP!!
Moderator: Imposter10